رونمایی از لوگوی جدید پورشه

۲۲ خرداد ۱۴۰۲ رونمایی از لوگوی جدید پورشه

خودروساز آلمانی پورشه در ۷۵ سالگی صاحب یک لوگوی جدید شده که اواخر سال ۲۰۲۳ با جدیدترین محصولات راهی بازار خواهد شد. البته منظور از جدید، یک نشان کاملا متفاوت نیست، چرا که تغییر کل لوگوی پورشه، به عنوان تولیدکننده بهترین خودروهای اسپرت کاری اشتباه است. طراحان و بخش بازاریابی پورشه به جای اینکه مثل آمریکایی‌ها لوگوی بیوک را تغییر دهند، دور هم جمع شدند و با کمی دستکاری، نشان مدرنی را ارائه کردند.

لوگوی ۷۵ سالگی پورشه

تاریخچه لوگوی پورشه

شرکت آلمانی در سال ۱۹۵۲ اولین خودرو سواری خود را با نام پورشه ۳۵۶ معرفی کرد و سالگرد ۷۵ سالگی سازنده خودروهای اسپرت این فرصت را داده تا لوگوی پورشه بازسازی و نونوار شود. نشان جدید با طرح شسته رفته و مدرن خود، شخصیت پورشه را به نمایش می‌گذارد. نتیجه کار طرحی است که آینده و گذشته را به هم متصل می‌کند.

نشان پورشه از سال ۱۹۵۲ روی محصولات این شرکت نصب می‌شده و در سال‌های ۱۹۵۴، ۱۹۶۳، ۱۹۷۳، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۸ به‌روز شده است. پورشه از همه محصولاتش، حتی قدیمی‌ترین نسخه ۳۵۶ هم پشتیبانی می‌کند و قطعات و وسایل مورد نیاز را در اختیار مالکان قرار می‌دهد. به همین دلیل، همه نشان‌های قدیمی پورشه را می‌توان خریداری کرد.

لوگوی جدید از فلز گرانبهای تراش‌خورده‌ای ساخته شده و اسب وسط نشان پورشه کمی واضح‌تر دیده می‌شود و ارتفاع بیشتری پیدا کرده است. اسب از نشان شهر اشتوتگارت گرفته شده و شاخ‌ها و رنگ‌های سیاه و قرمز نمادی از ایالت وورتمبرگ-هوهنتسولرن است. کلمه «STUTTGART» که در نسخه ۲۰۰۸ حذف شده بود، دوباره روی لوگوی پورشه ظاهر شده. رنگ طلایی ظرافت بیشتری دارد و نوارهای قرمز، طرح لانه زنبوری پیدا کرده است.

فقط یک پورشه‌باز واقعی می‌تواند تفاوت لوگوی فعلی را که روی دماغه پورشه ۹۱۱ سوار شده، با نشان جدید که اواخر سال ۲۰۲۳ وارد می‌شود، تشخیص دهد.

به گفته یواخیم پائتزل، کارشناس رنگ و تریم پورشه، عامل زمان در فرآیند طراحی و به‌روزرسانی نقش مهمی دارد. چرا که یک علامت تجاری را نمی‌توان چند روزه طراحی کرد. طراحان باید بارها و بارها و در فواصل زمانی طولانی لوگو را بازبینی کنند. در نگاه دوم و سوم می‌توان نکاتی را دید که به بهتر شدن طرح و دستیابی به یک لوگوی هماهنگ و طبیعی کمک کند. تنها در این حالت است که می‌توانید در پایان، از نتیجه کار رضایت کامل داشته باشید.

روبرت آدر، مدیر ارشد بازاریابی کمپانی آلمانی اعلام کرده که در مراسم ۷۵ سالگی پورشه که روز ۸ ژوئن ۲۰۲۳ برگزار می‌شود، هویت جدید این برند تعریف خواهد شد و به همین دلیل لوگوی جدید رونمایی شده است.

پورشه در حال بازتعریف برند و هویت خود است و در سالگرد ۷۵ سالگی قصد دارد تا «خودرو اسپرت آینده» را معرفی کند. این خودرو احتمالا جانشین برقی باکستر و کیمن خواهد بود. مدل الکتریکی ماکان نیز در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود و کاین نیز پیش از ورود نسل برقی، فیس لیفت شده است.

طرفداران پورشه نگران نباشند، چرا که موتور درون‌سوز همیشه بخشی از هویت برند آلمانی باقی خواهد ماند. پورشه برای زنده نگه داشتن ۹۱۱ از سوخت مصنوعی استفاده می‌کند، با این حال سهم خودروهای بنزینی در آینده شرکت ۲۰ درصد خواهد بود و ۸۰ درصد را ماشین‌های برقی به دست می‌آوردند.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو