بررسی سوزوکی کیزاشی سدان سامورایی ژاپنی

۲۶ آبان ۱۳۹۹ بررسی سوزوکی کیزاشی سدان سامورایی ژاپنی

سال 2012 تا 2013 میلادی، سالی بود که یک سدان ژاپنی دیگری در بازار خودرو جهان گرد و خاک کرد و یک سامورایی دیگر پا به عرصه گذاشت. شرکت شناخته شده سوزوکی از سال 2009 میلادی نقشه این سدان زیبا را با نام سوزوکی کیزاشی در ذهن طراحان خود می‌پروراند تا این که سال 1390 و طی همکاری ایران با شرکت خودروسازی سوزوکی، یک سدان ژاپنی دیگر به نام سوزوکی کیزاشی همگام با بازارهای جهانی، راهی بازار خودرو ایران هم شد. این سدان دو قشر عمده را هدف تجاری خود قرار داد؛ جوانان و خانواده‌ها. البته ناگفته نماند که در تولید اول این خودرو، بازارهای اروپایی و کشورهای آمریکایی چندان رغبتی به این بازار نداشتند. اما اوضاع در دوره‌های بعدی تولید این خودرو متفاوت شد. با هم به مرور این سدان جنجالی خواهیم پرداخت.

نگاهی به ظاهر سوزوکی کیزاشی

قبل از این که بخواهیم به طراحی ظاهری سوزوکی کیزاشی بپردازیم بد نیست کمی درباره افتخارآفرینی‌های این خودرو بپردازیم. کیزاشی یکی از بزرگ‌ترین جوایز خودرو را از آن خود کرده است. موسسه Auto Pacific یکی از موسسات معتبر پژوهشی خودرو است که به طور پیاپی در سال‌های 2010 و 2011 جایزه «رضایت‌مندی مشتری» را به این خودرو داد. اما بپردازیم به چهره. این خودرو چهره‌ای دوست داشتنی دارد، به گونه‌ای که وقتی از رو به رو  به خودرو نگاه می‌کنید با چهره‌ای بامزه شبیه به خرگوش مواجه می‌شوید. چراغ‌های جلو این خودرو از ترکیب دو شکل هندسی تشکیل شده است؛ نیم دایره‌ای که چراغ ال ای دی بزرگ و راهنما را در بر گرفته است و قسمت مستطیلی شکل آن که چراغ کوچک‌تری را در بر گرفته است. جلو پنجره مشبک این خودرو مملو از لوزی‌های در هم تنیده است و درست در وسط این جلو پنجره، آرم سوزوکی با رنگ نقره‌ای براق جا خوش کرده است. درست هم‌تراز با سپر خودرو باز چند پره وجود دارد که وظیفه هوا رسانی و تنفس طبیعی خودرو را بر عهده دارد. دو مه شکن کوچک البته پر نور هم در دو طرف سپر قرار گرفته‌اند که به صورت متمرکز وظیفه نور رسانی را در طول مسیرهای گرگ و میش و پر مه را بر عهده دارند. دو چراغ راهنما هم در زوایای سپر قرار دارند. به طور کلی می‌توان ادعا کرد که جلوترین قسمت این خودرو علاوه بر زیبایی و جلوبندی مثال زدنی که دارد، یک بسته کامل نور پردازی نیز است.

خطوط کاپوت و چراغ‌های جلو با سلیقه تمام طراحی شده‌اند و هیچ کدام از این قسمت‌ها را نمی‌توان به عنوان یک طراحی سرسری گرفته شده دید. آینه‌های جانبی این خودرو نیز با طراحی و رنگ کلی خودرو هم‌خوانی دارند. با قسمت پلاستیکی متصل به بدنه هستند. همین فاصله کوتاه میان آینه‌های جانبی و بدنه خودرو با ظرافت تمام، یک نوع زیبایی خاص خارج از چارچوبی را به نمایش گذاشته است. طراحان خودرو حتی از آینه‌های جانبی سوزوکی کیزاشی هم نگذشتند و با یک خط، شکن زیبایی را به آن اضافه کرده‌اند تا این فضای کوچک هم از یک نواختی در بیاید. ستون‌های A و باقی ستون‌ها در جاگیری بی نظیر هستند و تقریبا می‌توان گفت که نقطه کورهای معمول در این دست سدان‌ها، در کیزاشی دیده نمی‌شود. شیشه‌های خودرو به ویژه شیشه جلو طوری طراحی شده است که وسعت دید راننده به طور کامل باز باشد. رینگ‌های قدرتمند و پهن کیزاشی با پره‌های خورشیدی و برآمده زیبا نمایش استحکام، قدرت و سرعت می‌دهند.

درب‌های ماشین طراحی ساده و در عین حال شیکی دارند و تنها در پا رکابی آن‌ها یک انحنای بسیار ظریف می‌توان دید. دستگیره‌ها از لحاظ طراحی بسیار آراسته و راحت به نظر می‌آیند. بسیاری با دیدن ظاهر کیزاشی به یا رنو سفران می‌افتند و بدیهی است که حالت این خودرو بیش‌تر به طرح‌های اروپایی متمایل است.

 

طراحی ظاهری سوزوکی کیزاشی

سوار بر سوزوکی کیزاشی

پشت فرمان سوزوکی کیزاشی می‌نشینیم و اول از همه طرح غربیلک فرمان آن نظرمان را جلب می‌کند؛ آرم سوزوکی جدا از میانه جلو پنجره این خودرو روی فرمان هم به چشم می‌خورد. فرمان خوش دستی دارد و همه چیز با همان سبک ژاپنی در طراحی داخلی این خودرو جمع و جور است. دو ردیف دکمه بر دو طرف ستون میانی فرمان قرار گرفته‌اند و به راننده این امکان را می‌دهند تا بتواند سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو را تحت سلطه داشته باشد. فرمان امکان حرکت و تنظیم را بنا بر شرایط جسمی راننده دارد. جلو فرمان یک صفحه قرار دارد که دو صفحه عقربه‌ای را در خود جا داده است. یکی از این صفحات وظیفه نمایش کیلومتر شمار را بر عهده دارد و دیگری برای دور موتور طراحی شده است. در میان این دو صفحه گرد، یک صفحه مستطیلی شکل دیجیتالی به رنگ آبی وجود دارد که وضعیت کلی ماشین را به راننده گزارش می‌دهد. از سیستم تعلیق گرفته تا نقص فنی و سیستم کروز کنترل در زمانی که از آن استفاده می‌کنیم، همگی روی همین صفحه نمایشگر حضور دارند. کنسول میانی خودرو نیز با دیگر قسمت‌های بدنه داخلی از نوعی پلاستیک که شرکت خودروسازی سوزوکی از آن استفاده می‌کند ساخته شده است و البته امکاناتی را هم در خود جا داده است. دو دکمه چرخنده در این قسمت می‌بینید که راننده و کنار دستی آن با استفاده از این دو دکمه می‌توانند به تنظیم تهویه مطبوع و سرمایشی خودرو به طور مجزا و مخصوص صندلی خودشان بپردازند. یک صفحه نمایش‌گر هم در همین قسمت وجود دارد که وضعیت‌های متنوع موتور و توربو شارژر را نشان می‌دهد. گفتنی است که کنسول میانی این خودرو از چرم نقره‌ای بهره برده است و توانسته طراحی داخلی سوزوکی کیزاشی را اسپرت جلوه دهد. همان طور که گفتیم همه چیز جمع و جور طراحی شده است؛ دریچه‌های کولر با استفاده از کم‌ترین جا، بیش‌ترین بازدهی را برای خنک نگه داشتن خودرو دارند. البته گفتنی است که ردیف عقب یعنی همان صندلی‌های عقب کمی برای بزرگسالان، بیش از دو نفر، ایجاد مشکل می‌کند. 10 بلندگو از مدل راکفورد در این خودرو می‌تواند جواب گوی نیاز شما به پخش موسیقی دلخواه‌تان باشد. دو بلندگو در جلو، دو بلندگو در قسمت عقب، و یک بلندگو در وسط و دیگر نقاط خودرو و البته حضور یک ساب ووفر برای هیجان انگیزتر کردن موسیقی که گوش می‌دهید در طراحی داخلی فراهم شده است.

 

طراحی داخلی سوزوکی کیزاشی

قدرت و توان کیزاشی ژاپنی

سوزوکی کیزاشی از سدان‌های توانمند ژاپنی به حساب می‌آید. یک موتور بنزینی با توان 174 اسب بخار و دور موتوری معادل 6500 اسب بخار با 2.4 حجم لیتر به عنوان قلب تپنده و پای حرکت این ماشین ایفای نقش می‌کند. جعبه دنده این خودرو با فناوری CVT فراهم شده است و که با بهره‌گیری از بهترین‌های فنی روز می‌تواند شتاب اولیه 0 تا 100 را در 7.8 ثانیه به انجام برساند. بالاترین سرعت کیزاشی 220 کیلومتر در ساعت است که البته سرعت کمی هم نیست. وزن خالص آن 1495 کیلوگرم است و طول و عرض و ارتفاع این اتومبیل به ترتیب 4651، 1821 و 481 میلی لیتر است. حجم باک آن نیز نسبت به قد و قواره این سدان پر قدرت منصفانه تعبیه شده که می‌تواند تا 63 لیتر بنزین در خود جا دهد. برای عده‌ای از مخاطبان سدان‌های ژاپنی شاید جذاب باشد که بگویم این خودرو از طراحی شاسی یکپارچه بهره می‌برد.

 

نمای عقب سوزوکی کیزاشی

 

نام نویسنده: احسان والیان