۱۰ خودرو معروف کریستیانو رونالدو

۹ دی ۱۳۹۹ ۱۰ خودرو معروف کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو تنها در فوتبال شناخته شده نیست، این ستاره پرتغالی بخشی از شهرت دنیای خودروهای خاص را نیز به خود اختصاص داده است. رونالدو کلکسیونی گران قیمت از خودروهای مدرن دارد که بسیاری از آنها ستاره دنیای خودرو هستند.

کریستیانو رونالدو تنها در فوتبال ستاره نیست، این شماره ۷ در کنار توپ‌های طلایی که به واسطه توپ زنی در تیم‌های مختلف کسب کرده است، خودروهای خاصی نیز دارد. رونالدو یکی از مشتریان پر و پا قرص کمپانی معروف بوگاتی است و چند خودرو از این کمپانی در گاراژ خود دارد. رونالدو علاقه زیادی به خودروهای لوکس دارد که در ادامه به اختصار به آنها اشاره می‌کنیم.

فروش فوری خودرو

بوگاتی شیرون، سریعترین خودرو جهان

بوگاتی شیرون رونالدو

جای تعجب نیست که ستاره فوتبال جهان علاقه شدیدی به سریع‌ترین خودرو جهان یعنی بوگاتی شیرون داشته باشد. این خودرو از سال ۲۰۱۶ جایگزین مدل قبلی، ویرون شد. یکی از مشخصات خاص بوگاتی شیرون بدنه تمام فیبر کربنی آن است. این خودرو با موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتون.متر گشتارو تولید می‌کند که بسیار منحصر به فرد است. این خودرو تنها به ۲.۵ ثانیه زمان نیاز دارد تا با شتاب صد از جا کنده شود.

بوگاتی چنتودیچی، جسور دوست داشتنی

بوگاتی چنتودیچی رونالدو

در ساخت این خودرو از مدل EB۱۱۰ الهام گرفته شده است. این خودرو برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ و در تولد ۱۱۰ سالگی اتوره بوگاتی رونمایی شد و بوگاتی چنتودیچی که از روی آن ساخته شده طراحی منحصر به فرد و جسورانه‌ای دارد اما از تداعی گذشته نیز رگه‌هایی در آن به چشم می‌خورد. این خودرو ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد که ۱۰۰ اسب بخار بیشتر از بوگاتی شیرون است و به لطف آن تنها به ۲.۴  ثانیه نیاز دارد تا با غرش دلفریب از شتاب صفر به صد برسد.

شورولت کامارو، خودرویی برای رقابت با اسب آبی

شورولت کامارو رونالدو

شورولت کامارو یکی از خودروهای شناخته شده شورولت است که برای رقابت با فورد موستانگ ساخته شد. چهار نسل این خودرو از سال‌های ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۲ تولسد شد و پس از یک وقفه ۸ ساله، شورولت نسل پنجم کامارو را از سال ۲۰۱۰ با دو نسخه کانورتیبل و کوپه رونمایی کرد. موتور ۴ سیلندر این خودرو اسپرت ۲۷۵ اسب بخار قدرت دارد و موتور ۸ سیلندر آن نیز قابل انتخاب است که می‌تواند ۲۳۵ اسب بخار قدرت تولید کند.

رنجرور اسپرت، غول زیبا اما اخمو

رنجرور اسپرت رونالدو

این خودرو نیز در دسته خودروهای سریع و سوپر اسپرت قرار دارد و از نظر سرعت با فراری دیتونا برابری می‌کند. زیر کاپوت رنجرور اسپرت یک پیشرانه ۵۰ لیتری خورجینی با ۸ سیلندر خوابیده است که می‌تواند مانند یک آتشفشان عمل کند و در ۴.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. سرعت این خودرو به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود.

مک لارن سنا، بریتانیایی سوپر اسپرت

مک لارن سنا رونالدو

این خودرو عضو خانواده سری آلتیمت است و علاوه بر داشتن مجوز برای رانندگی در جاده‌های شهری، می‌تواند مانند یک اسب دونده در پیست نیز از خود شهامت نشان دهد. مک‌لارن سنا به احترام راننده فرمول یک آیرتون سنا دا سیلوا نام گذاری شده است. تنها ۵۰۰ نسخه از این خودرو تولید شده است که یکی از آنها را ستاره پرتغالی در اختیار دارد. یک موتور  4  لیتری  V8  نیاز است تا این خودرو ۷۸۹ اسب بخار قدرت در دور موتور ۷۲۵۰ و ۸۰۰ نیوتون.متر در ۳۳۰۰ دور موتور تولید کند.

فراری اف ۱۲، چشم کشیده بریتانیایی

فراری اف ۱۲ رونالدو

این خودرو یک پیشرانه ۱۲ سیلندر خورجینی دارد که می‌تواند ۷۲۰ اسب بخار قدر و ۶۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند. این پیشرانه یکی از پیشرانه‌های قدرتمند فراری است و اصلا عجیب نیست که توانسته خود را در دل رونالدو جای دهد.

مرسدس AMG، زیبای دل فریب

مرسدس AMG رونالدو

این خودرو یکی از خودروهای سوپر اسپرت مرسدس بنز است که طراحی بسیار خاص و زیبایی دارد. موتور ۸ سیلندر ۴ لیتری این خودرو به دو توربوشارژر مجهر است و حداکثر سرعت‌ آن ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت است. سیستم پیشگیری از برخورد، کیسه‌های هوای راننده و کنترل فشار وضعیت تایر به صورت استاندارد نصب شده. سیستم تشخیص در شب، دوربین دید در عقب، ردیابی و تشخیص خطوط ، هشدار دهنده نقطه کور، تشخیص تابلوها و علامت های ترافیکی از قابلیت‌های این خودرو به شمار می‌رود.

رولزرویس کالینان

رولزرویس کالینان رونالدو

کالینان اولین شاسی بلند رولز رویس است که طراحی خاص و توانایی یک خودرو آفرود را دارد. کالینان شبیه به هیچ یک از خودروهای رولز رویس نیست. ارتفاع مناسب برای عبور از ناهمواری انتقال قدرت تمام چرخ ‌ (AWD)و حالت مخصوص رانندگی آفرود را در مشخصات خود دارد. کالینان یک خودرو لوکس است که رونالدو یکی از آنها را در کلکسیون خودرویی خود دارد.

لامبورگینی اونتادور، خندان وحشی

لامبورگینی اونتادور رونالدو

این خودرو در سال ۲۰۱۱ توسط رییس کمپانی لامبورگینی رونمایی شد. اونتادور قدرتی برابر با ۶۹۱ اسب بخار دارد و جانشینی برای مورسیه لاگو است. این کوپه دو صندلی و دو در دارد و در نمایشگاه ژنو به صورت عمومی معرفی شد.

مرسدس برابوس، قویترین شاسی بلند دنیا

مرسدس برابوس رونالدو

این خودرو ۸۸۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتون متر گشتارو تولید می‌کند که همین مشخصات‌ آن را به قوی ترین شاسی بلند دنیا تبدیل کرده است. برابوس در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشته شد.

فروش فوری خودرو

 

نویسنده: شقایق صفی خانی