انواع برلیانس در بازار ایران

۵ آذر ۱۳۹۸ انواع برلیانس در بازار ایران

بازار خودرو ایران طی سال‌های اخیر به واسطه حضور خودروسازان چینی‌ بسیار متنوع‌تر از دهه‌های گذشته بوده است؛ تا جایی که امروز یکی از بیشترین مونتازها در خطوط تولید خودروسازان ایران بعد از فرانسوی‌ها متعلق به چینی‌ها است. در این بازار پرتقاضا از خودروهای چینی، برلیانس طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خودرو۴۵، برلیانس به عنوان یک خودروساز چینی، یکی از پرطرفدارترین خودروهای این روزهای بازار خودرو ایران محسوب می‌شود که گروه خودروسازی پارس خودرو مسوولیت مونتاز محصولات این برند را بر عهده گرفته است.

گروه خودروسازی brilliance در سال ۲۰۰۳ یک قرارداد همکاری با شرکت BMW منعقد کرد که به نظر می‌رسد شباهت زیاد طراحی ظاهری و داخلی مدل‌های مختلف این برند به بی ام و، کمک زیادی به فروش موفق محصولات این برند کرده است.

در ادامه نگاهی به مشخصات فنی پنج خودرو عرضه شده برلیانس که در ایران توسط پارس خودرو تولید و مونتاژ می‌شود، خواهیم داشت.

فروش فوری خودرو

مشخصات فنی  H330

خودرو سدان برلیانس H330 در واقع نمونه ارتقا یافته مدل FSV است. این مدل که به نوعی نمونه صندوق‌دار اچ ۳۲۰ است؛ در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد. موفقیت این مدل آن چنان چشمگیر بود که brilliance در آن سال ۲۵ هزار دستگاه و در سال بعدش ۵۳ هزار دستگاه خودرو را به فروش رساند.

این مدل خودرو با پیشرانه ۱.۵ لیتری و گیربکس دستی یا خودکار روی این مدل قابل نصب است. سایر مشخصات H330  در جدول زیر آمده است.

مشخصات فنی

موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ

حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی

حداکثر قدرت موتور: ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور ۱۳۸ نیوتن.متر در ۳۸۰۰ دور دقیقه

جعبه دنده در دو مدل: ۴ سرعته خودکار

۵ سرعته دستی

حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت

 

وزن: ۱۲۵۰ کیلوگرم

 

ابعاد: ۴۵۱۰*۱۷۵۸*۱۴۶۰

طول*عرض*ارتفاع

حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی

انتقال نیرو: دیفرانسیل جلو

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

حجم باک: ۵۵ لیتر

استاندارد آلایندگی هوا: یورو ۵

 

تجهیزات و امکانات

مجهز به سیستم ترمز و پایداری شامل: ABS-EBD – ترمزهای جلو و عقب دیسکی

سیستم صوتی مجهز به MP3- USB

مجهز به شیشه‌های بالابر برقی- تنظیم ارتفاع نور چراغ چلو- سیستم تهویه مطبوع- سانروف- سنسور دنده عقب- آینه‌های جانبی برقی- چراغ مه‌شکن جلو- سیستم ورود بدون کلید و دکمه استارت-

مجهز به سیستم باز شدن درهای خودکار خودرو هنگام تصادف

 

مشخصات فنی  H320

برلیانس h320

برلیانس هاچ بک H320 یک خودرو جوان پسند و جمع و جور و پر طرفدار است که شاید از جمله مناسب‌ترین خودروها برای رانندگی در شهرهای شلوغ و پرترافیک است. فروش این خودرو نه تنها در بازار خودروهای صفر، بلکه جهت فروش در بازار خودروهای کارکرده چشمگیر است.

 

مشخصات فنی

موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ

حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی

حداکثر قدرت موتور: ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور ۱۳۸ نیوتن.متر در ۳۸۰۰ دور دقیقه

جعبه دنده در دو مدل: ۴ سرعته خودکار

حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت  

وزن: ۱۲۴۰ کیلوگرم

 ابعاد: ۴۲۱۰*۱۷۵۸*۱۴۶۰

طول*عرض*ارتفاع

حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی

انتقال نیرو: دیفرانسیل جلو

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

حجم باک: ۵۵ لیتر

استاندارد آلایندگی هوا: یورو ۴

تجهیزات و امکانات

مجهز به سیستم ترمز و پایداری شامل: ABS-EBD – ترمزهای جلو و عقب دیسکی

سیستم صوتی مجهز به MP3- USB

مجهز به فرمان تقویت شده-  تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت- سانروف- سنسور دنده عقب- آینه‌های جانبی برقی- چراغ مه‌شکن جلو- مجهز به سیستم باز شدن درهای خودکار خودرو هنگام تصادف

 

مشخصات فنی  H220

برلیانس h220

هاچ ‌بک اچ ۲۲۰ محصول سال ۲۰۱۴ است. گرچه این خودرو تفاوت چندانی با دو مدل ۳۲۰ و ۳۳۰ در امکانات و تجهیزات ندارد، اما در سرعت و نوع جعبه دنده متفاوت است. این مدل دارای جعبه دنده ۶ سرعته AMT و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است. وزن این اتومبیل نیز نسبت به دو مدل ذکر شده کمتر و معادل ۱۲۱۴ کیلوگرم است.

 

حجم باک این مدل ۴۲ لیتر اما مصرف سوخت ترکیبی همانند دو مدل دیگر ۶.۵ لیتر در هر صد کیلومتر برآورد شده است. تجهیزات H220 نسبت به ۳۲۰ و ۳۳۰ نیز کمتر اما نقطه اشتراک آن‌ها سانروف، شیشه‌های بالابر برقی ، سنسور دنده عقب و مه‌شکن‌های جلو است.

فروش فوری خودرو

مشخصات فنی H230

برلیانس H230

برلیانس H230 مدل از سری محصولات brilliance، تولید سال ۲۰۱۴ است که تفاوت‌های جزیی با سایر مدل‌های این برند دارد. به طور مثال این خودرو در سرعت جعبه دنده نسبت به سه مدل قبلی متفاوت است. جعبه دنده این مدل ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته AMT طراحی شده است.

وزن این خودرو تا حدی سبک‌تر از سه مدل ذکر شده و معادل ۱۱۹۴ کیلوگرم است. مصرف سوخت و حجم باک H230 همچون H220 معادل ۶۰۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و ۴۲ لیتر و با استاندارد آلایندگی یورو۵ عنوان شده است.

قابل توجه است که تجهیزات این مدل نسبت به سایر مدل‌ها محدود‌تر است. به گونه‌ای که این مدل از brilliance تنها به سانروف، رینگ ۱۵ اینچی و سنسور دنده عقب مجهز است.

•  H230 در میان سدان‌های کارکرده و نو در بازار با استقبال خوبی همراه شده است.

فروش فوری خودرو

مشخصات فنی کراس

برلیانس کراس

مدل تقویت شده هاچ‌بک H320 به کراس معروف است. این مدل اتومبیل با امکاناتی همچون ریل سقفی، رکاب جانبی اسپویلر و عرض و ارتفاع کمی بیشتر طراحی شده است.

حجم موتور، انتقال نیرو و تنفس موتور این مدل همچون سایر تولیدات این شرکت عنوان شده؛ اما حداکثر قدرت کراس ۱۱۴ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور نیز ۱۵۴ نیوتن.متر در ۳۸۰۰ دور در دقیقه با جعبه دنده ۴ سرعته معرفی شده است.

وزن C3 کراس با وزن H330 و H320 معادل ۱۲۴۰ کیلوگرم برابری می‌کند. مصرف سوخت ترکیبی این مدل اما با چهار مدل دیگر این برند متفاوت و معادل ۷.۶ لیتر در هر صد کیلومتر و حجم باک ۵۵ لیتر و استاندارد آلایندگی یورو۵ است.

از جمله تجهیزات و امکانات این خودرو علاوه بر سانروف که پای ثابت همه طراحی و تولیدات این شرکت است، می‌توان به سیستم ورود و استارت بدون کلید، فرمان برقی و سنسور دنده عقب و کروز کنترل اشاره کرد.

تولید و عرضه انواع برلیانس در ایران برعهده گروه خودروسازی پارس خودرو است.

نویسنده: نگار میرکریمی

فروش فوری خودرو