خودروهای ۲۰۰ میلیون تومانی بازار (۱۴۰۱)

۸ شهریور ۱۴۰۱ خودروهای ۲۰۰ میلیون تومانی بازار (۱۴۰۱)

بازار خودرو این روزها همان روال هفته‌ها و ماه‌های گذشته را طی می‌کند. خریداران به دلایل مختلف اقدام به خرید خودرو نمی‌کنند و به دنبال آن فروشندگانی که قصد فروش خودرو را دارند، مشتری پیدا نمی‌کنند. این شرایط رکودی بازار، نتیجه وضع اقتصادی و نرخ بالای تورم و اخبار ضد و نقیض توافق احیای برجام است. واردات خودرو نیز که قرار بود از شهریور ماه شروع شود، تا آذر ماه به تعویق افتاده و این اتفاق نیز یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در ماه آخر تابستان است و اگر واردات زودتر انجام می‌شد، می‌توانست باعث کاهش تقریبی قیمت روز خودرو شود.

پراید ۱۱۱

مدل ۱۳۹۹ – ۲۰۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پراید ۱۱۱ اولین و آخرین فیس لیفت پراید هاچبک و همین طور گران‌ترین مدل سواری پراید است که در سال ۸۸ با پیشرانه ۶۳ اسب بخاری عرضه شد و چهار سال بعد، موتور قوی‌تری با قدرت ۷۱ اسب بخار زیر کاپوتش قرار گرفت. آخرین پراید ۱۱۱، روز ۴ اردیبهشت ۹۹ از خط تولید بیرون آمد. مصرف کم سوخت، هزینه پایین نگهداری و تعمیرات و فراوانی قطعات از دلایل پرفروش شدن این هاچبک کوچک است.

پراید ۱۳۱

مدل ۱۳۹۹ – ۱۸۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پراید ۱۳۱ همان مدل صندوقداری است که در دهه هفتاد به بازار ایران رسید. این خودرو نسبت به پراید اولیه فقط تغییرات جزئی در ظاهر داشته اما از نظر فنی بهتر شده و دارای موتور یکسان با پراید ۱۱۱ و ۱۳۲ با قدرت ۷۱ اسب بخار و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. بعد از تعطیلی خط تولید پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۲، سایپا ۱۳۱ آخرین مدل این خانواده بود که در تیر ماه ۹۹ برای همیشه از فهرست تولیدات سایپا حذف شد.

پراید ۱۵۱

مدل ۱۴۰۱ – ۱۷۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۴۰۰ – ۱۸۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۳۹۹ – ۱۷۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پراید ۱۵۱ نسخه وانت پراید ۱۳۱ است که در سال ۹۳ به بازار خودرو ایران آمد و در حال حاضر، تنها پیکاپ کوچک شهری محسوب می‌شود. مشخصات فنی این وانت با دیگر مدل‌های پراید یکسان است و ابعاد و اندازه مشابهی دارد. سایپا ۱۵۱ مناسب کسب و کارهای شهری است و حداکثر می‌تواند ۵۰۰ کیلوگرم بار حمل کند.

پراید ۱۵۱ پلاس، مدل آپشنال وانت ۱۵۱ است و از سال ۱۳۹۹ جزو فهرست محصولات سایپا قرار گرفته. وانت کوچک از نظر ظاهری تفاوت‌های اندکی با مدل معمولی دارد که عبارتند از رول بار و لاینر (کفپوش فضای بار) و طرح گرافیکی. ۱۵۱ پلاس تنها مدل پراید با آپشن‌هایی مثل نمایشگر لمسی، دوربین دید عقب و سنسور عقب است.

با وجود اینکه تولید مدل‌های سواری پراید در تابستان ۱۳۹۹ متوقف شده، اما تولید و عرضه سایپا ۱۵۱ همچنان ادامه دارد.

تیبا

تیپ SX – مدل ۱۴۰۱ – ۲۰۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیپ SX – مدل ۱۴۰۰ – ۱۹۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیپ SX – مدل ۱۳۹۹ – ۱۸۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۳۹۹ – ۱۹۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیبا اولین خودرو ملی و انحصاری گروه خودروسازی سایپا است که در سال ۱۳۸۸ معرفی شد. این خودرو روی پلتفرم X200 ساخته شده و به گفته مدیران سایپا ایمنی بیشتری از پراید دارد. البته ظاهر تیبا از پراید خیلی بهتر و جدیدتر است و موتور قوی‌تری با ۸۷ اسب بخار دارد.

تیبا پلاس مدل آپشنال تیبا معمولی است و همان آپشن‌های تیبا ۲ پلاس، در این خودرو هم نصب شده است. نکته جالب درباره تیبا پلاس این است که بعد از تیبا ۲ پلاس عرضه شد، در صورتی که مدل معمولی تیبا هاچبک، ۴ سال بعد از مدل معمولی صندوقدار به بازار آمد.

طبق اخباری که منتشر شده، تولید تیبا در سال ۱۴۰۱ متوقف می‌شود و مدل ۱۴۰۱ آخرین نسخه آن خواهد بود.

تیبا ۲

تیپ EX – مدل ۱۴۰۱ – ۲۰۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیپ EX – مدل ۱۴۰۰ – ۱۹۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیپ EX – مدل ۱۳۹۹ – ۱۹۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۴۰۰ – ۲۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۳۹۹ – ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیبا ۲ که با نام تیبا هاچبک شناخته می‌شود، در سال ۹۲ و چهار سال بعد از مدل صندوقدار عرضه شد. این خودرو جزو محصولات X200 سایپا، شامل تیبا صندوقدار، ساینا و کوییک است و مشخصات فنی یکسان با این ماشین‌ها دارد. در حال حاضر تیبا ۲، ارزان‌ترین هاچبک صفر سایپا است.

تیبا ۲ پلاس یکی از محصولات سری پلاس سایپا است. خودروهای پلاس سایپا تغییرات جزیی در بدنه پیدا کرده‌اند و آپشن‌هایی نیز به آنها اضافه شده است. سنسور عقب، روف ریل، دیفیوزر سپرهای جلو و عقب و نمایشگر از جمله تغییرات تیبا ۲ پلاس نسبت به تیبا ۲ معمولی است.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر توقف تیبا صندوقدار، تیبا هاچبک نیز به احتمال زیاد در سال جاری از فهرست محصولات سایپا حذف می‌شود.

ساینا

تیپ EX – مدل ۱۴۰۱ – ۲۰۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تیپ EX – مدل ۱۴۰۰ – ۱۹۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۴۰۰ – ۲۱۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پلاس – مدل ۱۳۹۹ – ۲۱۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ساینا یکی دیگر از اعضای خانواده X200 گروه خودروسازی سایپا است و در اواسط دهه ۹۰ و به عنوان فیس لیفت تیبا معرفی شد. ساینا هم مثل تیبا و تیبا ۲ و کوییک از همان موتور M15 با قدرت ۸۷ اسب بخار استفاده می‌کند و بعد از تیبا، دومین صندوقدار ارزان در بازار خودروهای صفر کیلومتر است.

ساینا پلاس اولین خودرو گروه خودروسازی سایپا است که با عنوان پلاس وارد بازار شده و ترکیبی از طراحی و مشخصات فنی تیپ SX با آپشن‌های مدل S است. سپر دو رنگ، چراغ‌های کوییکی جلو و کلمه ساینا پلاس روی در جلو و پایین آینه بغل از مشخصه‌های ظاهری این سدان به شمار می‌آید. نمایشگر لمسی، فرمان اسپرت دی کات، بلوتوث، نویگیشن و شیشه دودی عقب از آپشن‌های جدید تیپ پلاس است.

ساینا S

مدل ۱۴۰۱ – ۲۱۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۰۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۳۹۹ – ۲۰۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ساینا S اولین فیس لیفتی است که گروه خودروسازی سایپا از ساینا ارائه کرد. سپرهای عقب و جلو، جلوپنجره و گرافیک چراغ‌های این خودرو به طور کامل عوض شده اما از نظر فنی تغییری نداشته است. چراغ بدرقه، آینه بغل برقی، کامپیوتر سفری، صندلی قابل تنظیم راننده و سرنشین جلو از آپشن‌های فیس‌لیفت جدید این خودرو است.

کوییک

مدل ۱۴۰۱ – ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۱۹۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۳۹۹ – ۱۸۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان

کوییک در کنار پراید ۱۱۱ و تیبا یکی از هاچبک‌های جمع و جور سایپا است و هر چند به طور رسمی اعلام نشده اما مدل هاچبک ساینا محسوب می‌شود. هر چند کوییک از نظر ظاهری شباهت‌هایی به تیبا ۲ دارد و از نظر فنی کاملا مشابه این هاچبک است اما ارتفاع بیشتر، روف ریل و زه پلاستیکی باعث شده تا شکل و شمایلی اسپرت‌تر و جذاب‌تر پیدا کند.

کوییک R

مدل ۱۴۰۱ – ۲۰۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۳۹۹ – ۱۹۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان

کوییک R تقلید سایپا از رنگ‌آمیزی سیتروئن C3 و اولین خودرو دو رنگ ملی است. این هاچبک فقط از نظر رنگ‌آمیزی با کوییک معمولی فرق دارد و همین دو رنگ بودن باعث شده تا چهره جذاب‌تری از مدل اصلی پیدا کند. پیشرانه همه تیپ‌های کوییک M15 سایپا، با قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن.متر است. بعدها کوییک R پلاس هم عرضه شد که فقط آپشن‌های بیشتری از R معمولی دارد.

کوییک S

مدل ۱۴۰۱ – ۲۲۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۱۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

کوییک S اولین فیس‌لیفتی است که نارنجی‌پوشان سایپا از هاچبک کوچکشان ارائه کرده‌اند. سپر جلو و عقب و جلوپنجره از نو طراحی شده‌اند و گرافیک چراغ‌های جلو و عقب تغییر کرده و به دی‌لایت یا چراغ روز مجهز شده است. این تغییرات ظاهر اسپرت‌تر و بهتری به کوییک داده، اما این ماشین از نظر فنی فرقی با مدل‌های قبلی ندارد. همچنین کوییک S از نظر آپشن و امکانات ارتقا پیدا کرده و دارای فرمان دی کات، سنسور عقب، ریل سقفی، آینه بغل برقی و USB است.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو