با ۲۰۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

۴ اسفند ۱۳۹۹ با ۲۰۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

بازار خودرو کشور در حال حاضر به ثبات نسبی رسیده است و دیگر خبری از نوسانات شدید قیمتی نیست. در حال حاضر ارزان‌ترین خودرو بازار را که پراید باشد، می‌توان با حدود ۱۰۰ میلیون تومان خرید و بعد از آن می‌توان به تیبا و ساینا فکر کرد.

در پله قیمتی بعدی، خودروهای ۲۰۰ میلیون تومانی و تقریبا ارزان قرار دارند، هر چند با توجه به میانگین درآمد مردم، باز هم برای خریدشان باید مدت زمان زیادی پول پس‌انداز کرد. خودروهای 200 میلیون تومانی امروز بازار شامل خودروهای تولید داخل، چینی و یا خودروهای قدیمی پژو متعلق به دهه 70 و 80 شمسی را شامل می‌شوند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

پژو ۲۰۶ یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خودروها هم در بازار ایران و هم در بازارهای جهانی است. این هاچبک فرانسوی در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار راهی خیابان‌های کشور شد که البته در همان زمان خودروی مدرنی محسوب می شد چرا که در دهه 80 شمسی، وجود ترمز ABS و کیسه هوا جلو روی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ امکانات و آپشن جذابی بود.

پژو 206 تیپ 2 مدل 1399 ۱۹۸ میلیون تومان

پژو ۴۰۵ GLX

پژو ۴۰۵ GLX قدیمی‌ترین خودروی ساخت داخل است که همچنان در خط تولید قرار دارد. این خودرو در سال 1372 و با موتورهای ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری به مشتریان ایرانی معرفی شد و از سال ۸۱ موتور ۱.۸ لیتری XU7 به ۴۰۵ قدرت داد.

۱۸۳ میلیون تومان پژو 405 GLX دوگانه سوز مدل 1398
۱۹۳ میلیون تومانپژو 405 GLX دوگانه سوز مدل 1399
۱۹۰ میلیون تومان پژو 405 GLX بنزینی مدل 1399

پژو ۴۰۵ SLX

SLX جدیدترین مدل پژو ۴۰۵ است که از سال ۱۳۸۸ عرضه شده و اسپویلر، مه‌شکن و چراغ کریستالی روی این خودرو نصب شده و همچنین سردنده و کیلومترشمار و داشبورد نیز از نو طراحی شده است.

۲۰۱ میلیون تومان پژو ۴۰۵ SLX مدل 1399

پژو پارس

پژو پارس که در ابتدا با نام پرشیا شناخته می‌شد، در سال ۱۳۷۹ به دست خریداران ایرانی رسید. این خودرو شبیه به ۴۰۵ اما با چهره‌ای جدیدتر و با الهام از پژو ۴۰۶ طراحی و تولید شده است. موتور پارس همان موتور ۱.۸ لیتری است که روی ۴۰۵ GLX قرار دارد.

۲۱۸ میلیون تومان پژو پارس مدل 1399

رانا LX

رانا فیس‌لیفت اقتصادی پژو ۲۰۶ است که در سال ۹۱ زیر پای مشتریان قرار گرفت و همین اقتصادی بودن باعث شد تا کیفیت ساخت به شدت کاهش پیدا کند. برای جبران این نقص، یک سال بعد تیپ LX به بازار آمد و تجهیزاتی مثل سنسور عقب، نمایشگر روی داشبورد، شیشه‌های برقی عقب به این خودرو اضافه شد.

۱۹۹ میلیون تومانرانا LX مدل 1398
۲۰۶ میلیون تومان رانا LX مدل 1399

سمند LX

سمند LX تیپ جدیدی از اولین خودروی ملی است که در سال ۱۳۸۳ و با هدف رفع کاستی‌ها و نواقص تیپ‌های قبلی به بازار آمد. در سال ۱۳۸۸، مدل دوگانه‌سوز این خودرو عرضه شد و دو سال بعد موتور بنزینی EF7 روی سمند LX قرار گرفت.

۱۸۹ میلیون تومانسمند LX  ساده مدل 1399
۱۹۹ میلیون تومان سمند EF7 مدل 1398
۲۰۵ میلیون تومانسمند EF7 مدل 1399
۲۳۲ میلیون تومانسمند دوگانه سوز مدل 1399

کوییک R دنده‌ای

کوییک R نتیجه تشدید تحریم‌های آمریکا و خروج شرکای پارس خودرو و سایپا از کشور است. سقف، قاب آینه‌های بغل، قسمت پایینی سپر و بخشی از داشبورد این خودرو رنگی متفاوت با دیگر بخش‌های بدنه دارد و از این رو به کوییک دو رنگ نیز معروف شده است. تنها تفاوت کوییک آر با کوییک پلاس در همین رنگ‌بندی است و فرق دیگری ندارد.

۱۵۱ میلیون تومان کوییک R دنده ای مدل 1399

نویسنده: میلاد قزللو

فروش فوری خودرو کارکرده