رونمایی از هاچبک جدید ایران خودرو تا پایان 99

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ رونمایی از هاچبک جدید ایران خودرو تا پایان 99

گرچه تاکنون پژو ۲۰۶ لقب کوچکترین محصول ایران خودرو را بر دوش می‌کشید اما بر اساس اطلاعات منتشر شده در برخی رسانه‌های خودرویی، احتمالا هاچبک جدید ایران خودرو با ابعادی کوچکتر از پژو ۲۰۶ تا پایان سال ۹۹ مورد رونمایی قرار خواهد گرفت.

اطلاعات محدودی که به ‌بیرون درز کرده‌اند، خبر از عرضه یک هاچبک سگمنت A توسط ایران خودرو می‌دهند و این در حالی است که پژو ۲۰۶ به عنوان کوچکترین محصول فعلی این شرکت، از لحاظ ابعاد بدنه در کلاس B دسته‌بندی می‌شود.

 

نوع پلتفرم هاچبک جدید ایران خودرو چیست؟

با وجود آن که گفته می‌شود گروه صنعتی ایران خودرو از یک پلتفرم بومی به منظور توسعه هاچبک جدید خود بهره برده است، اما می‌دانیم که ساخت یک پلتفرم جدید، آن هم از صفر تا صد امری بسیار هزینه‌بر بوده و توجیه اقتصادی تولید یکی دو محصول در داخل کشور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

بر همین اساس بیان شده که شرکت ایکو (IKCO) به سراغ پلتفرمcmf-a  رنو رفته و با اعمال برخی تغییرات روی این پلتفرم، آن را به منظور تولید یک هاچبک کوچک ویژه بازار ایران مناسب‌سازی کرده است.

 

پلتفرم CMF-A گروه رنو نیسان در توسعه محصولاتی همچون رنو کوئید و داتسون GO مورد بهره‌برداری قرار گرفته که البته از لحاظ ایمنی چندان قابل قبول ظاهر نشده است؛ به نحوی که نسخه هندی رنو کوئید در تست‌های ایمنی بسیار ضعیف عمل کرده و نمونه برزیلی آن نیز به زحمت قادر به دریافت حداقل استانداردهای ایمنی بوده است.

 

پیش از این قرار بود رنو کوئید نسخه برزیلی به بازار ایران هم راه پیدا کند که با شروع تحریم‌ها این پروژه به دست فراموشی سپرده شد. اما حالا ایران خودرو سعی کرده با تصاحب مالکیت معنوی پلتفرم مذکور و اعمال تغییراتی جهت دریافت استانداردهای داخلی لازم، محصولی دیگر بر اساس نسخه به‌روزرسانی شده پلتفرم CMF-A در کشورمان به فروش برساند.

بنابراین باید منتظر عرضه جایگزین داخلی پراید ۱۱۱ طی ماه‌های آینده از سوی شرکت ایران خودرو باشیم.

 

مشخصات فنی هاچبک جدید ایران خودرو

اگر پیگیر اخبار خودروهای داخلی بوده باشید، احتمالا خبر ساخت پیشرانه سه سیلندر ایران خودرو به گوشتان رسیده است. خانواده پیشرانه‌های سه سیلندر شرکت ایران خودرو بر اساس موتور ملی EF7  ساخته شده و دارای ۵ عضو هستند.

 

این گروه از پیشرانه‌ها  3FXنامیده شده‌اند و مدل پایه آن‌ها با کد 3F0N  شناخته می‌شود. این موتور سه سیلندر دارای حجم ۱ لیتر بوده و از سیستم مکشِ تنفس طبیعی یا اتمسفریک بهره می‌برد. حداکثر قدرت موتور سه استوانه ایران خودرو برابر با ۷۲ اسب بخار خواهد بود و نهایت گشتاور آن نیز به ۹۸ نیوتن متر می‌رسد. این پیشرانه ۱۲ سوپاپ استاندارد آلایندگی یورو ۶ را به دست آورده و در چرخ‌دنده‌های سر میل بادامک‌های آن از فناوری زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها یا CVVT سود برده شده است.

 

از لحاظ وزن و ابعاد بدنه هاچبک جدید ایران خودرو هم انتظار می‌رود که با محصولی به جرم حدود نهصد تا هزار کیلوگرم مواجه باشیم. فاصله بین محور چرخ‌های آن نیز کمتر از ۲ هزار و ۴۵۰ میلی‌متر ارزیابی می‌شود و در مقام مقایسه می‌توان آن را مشابه محصولاتی همچون ام وی ام ۱۱۰ ، هیوندای i10 و… دانست.

 

سخن آخر

در هنگام نگارش این مطلب اطلاعات دقیق و رسمی در مورد هاچبک جدید ایران خودرو که گویا تا پایان سال ۹۹ به معرض نمایش عمومی در خواهد آمد، در اختیار ما نبوده است؛ بنابراین هنوز نمی‌توان پیرامون سبک طراحی ظاهری، نمای داخل، کیفیت ساخت و سایر ویژگی‌های این اتومبیل به طرز دقیق اظهارنظر کرد.

 

با این حال اما از ظواهر امر پیداست که اگر هاچبک جدید ایران خودرو با یک قیمت مناسب روانه بازار شود، شمار بسیار زیادی از خانواده‌ها و زوج‌های جوان که صرفا نیازمند یک اتومبیل معمولی جهت انجام کارهای روزمره و مسافرت‌های عادی هستند، به سوی این اتومبیل جذب خواهند شد. البته عملکرد فنی این هاچبک کلاس A چندان مطلوب نخواهد بود اما بسیاری از مشتریان ایرانی نیز این مورد را در اولویت خود قرار نمی‌دهند و صرفا نیازمند یک اتومبیل اقتصادی کم‌مصرف با حداقل هزینه نگهداری هستند تا بتوانند احتیاجات خود را برطرف سازند.

 

همچنین به دلیل وزن پایین این خودرو قطعا عملکرد فنی آن بهتر از محصولی هم چون پراید ۱۱۱ بوده و از این منظر قادر است رضایت نسبی خانواده‌های کوچک را تا حدودی کسب کند.

به هر روی تنها می‌توانیم صبر کنیم تا مشخصات رسمی این محصول جدید توسط شرکت ایران خودرو اعلام شود و آنگاه به بررسی و تحلیل دقیق‌تر آن بپردازیم.

 

منبع عکس: اتومبیل فارسی

نویسنده: حسین باباپور

 

فروش فوری خودرو کارکرده