هیوندای النترا همان هیوندا آوانته است؟/ بررسی نسل های النترا

۳۰ آذر ۱۳۹۹ هیوندای النترا همان هیوندا آوانته است؟/ بررسی نسل های النترا

هیوندای النترا یک سدان جمع و جور کره‌ای بوده و از سال ۱۹۹۰ در خط تولید شرکت خودروسازی هیوندای حضور فعالی را تجربه کرده است. تاکنون هفت نسل از هیوندای النترا به بازارهای بین‌المللی عرضه شده و اکثر آنها مورد استقبال شایسته و قابل توجه مشتریان قرار گرفته‎اند. در ایران نیز ابتدا هیوندای النترا با تغییر نام به آوانته به صورت مونتاژ داخل روانه بازار کشورمان شد.

 

هیوندای آوانته، نسل سوم النترا محسوب می‌شد که برای چند سال در لیست محصولات شرکت کرمان موتور حضور پررنگی را تجربه کرد. نسل چهارم النترا نیز به جز مناطق آزاد کشور راه به بازار رسمی ایران پیدا نکرد تا آنکه نسل پنجم این خودرو در قالب مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱6 به دست مشتریان ایرانی رسید و با توجه به طراحی سیال و نسبتا مدرن، مورد استقبال اقشار تقریبا مرفه که نیاز به یک سدان جمع و جور با کارایی مناسب داشتند، واقع شد.

نسل ششم هیوندای النترا  که برخی با عنوان الانترا آن را صدا می‌زنند،  به چه به صورت وارداتی و یا مونتاژ داخل (توسط کرمان موتور) به صورت نسبتا محدودتر مهمان جاده‌های کشور شد که از لحاظ نمای ظاهری دیگر آن طراحی سیال گذشته را نداشته و حالتی محافظه‌کارانه برای ظاهر آن در نظر گرفته شده بود. به هر حال در مطلب پیش رو قصد داریم تا هیوندای النترا نسل پنجم که به صورت گسترده‌تر در بازار ایران حضور دارد را از لحاظ طراحی ظاهری، کابین، امکانات، مشخصات فنی، وضعیت فروش و … مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. همچنین اشاره‌ای نیز به نسل ششم النترا که در قالب مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در بازار ایران حاضر است، خواهیم کرد.

طراحی ظاهری هیوندای النترا

نمای بدنه هیوندای النترا نسل پنجم به تبعیت از سبک طراحی انقلابی و متمایز هیوندای سوناتا وای اف سرشار از خطوط سیال، روان با زوایای نرم و حالتی اسپرت و جوان پسند است که در دوران خود بسیار خلاقانه، مدرن و متفاوت جلوه می‌کرد. چراغ‌های بسیار کشیده که با خطوط مواج طراحی شده‌اند، جوانب یک جلوپنجره کشیده و باریک را اشغال کرده و وجهه‌ای نسبتا جسورانه و قاطع را برای چهره این خودرو به دنبال آورده‌اند. طراحی سپر و چراغ‌های مه شکن نیز تاثیر همسویی در این رابطه داشته‌اند.

هیوندای النترا در مدل ۲۰۱۴ دستخوش فیس‌لیفت شد که طی آن سپر و به ویژه چراغ‌های مه شکن با انواع مدرن‌تر و جذاب‌تر جایگزین گردیدند. در نمای کناری هیوندای النترا متوجه قوس مناسب خط سقف این سدان جوان‌پسند و خانوادگی خواهید شد که از لحاظ ویژگی‌های آیرودینامیک تاثیر مثبتی بر قابلیت‌های این خودرو گذاشته است. استفاده از برخی خطوط برجسته و حجم‌های نه‌چندان شاخص نیز سبب شده تا فرم کلی بدنه هیوندای النترا به میزان مناسبی عضلانی و خوش‌تراش جلوه کند.

در نمای عقب از چراغ‌هایی استفاده شده که از همان زبان طراحی همنوعان خود در بخش جلو استفاده کرده‌اند و از سایز نسبتا بزرگی بهره می‌برند که حالتی خشن و نسبتا ستیزه‌جویانه را در ذهن بیننده القا خواهند کرد. سایر شاخصه‌های نمای عقب هیوندا النترا همچون درب صندوق و سپر عقب هم از طراحی مناسب و هماهنگ با سایر بخش‌ها برخوردار بوده و نمای قابل قبولی را برای بخش پشت هیوندا النترا رقم زده‌اند. به طور کل طراحی ظاهری هیوندا النترا نسل پنجم کاملا متفاوت و خلاقانه صورت پذیرفته و توانسته با تکیه بر همین ترفند مشتریان نسبتا زیادی را به سوی خود جلب سازد و از این حیث انتقاد چندانی بر هیوندا النترا نسل پنجم نمی‌توان وارد دانست.

از سوی دیگر نسل ششم هیوندا النترا که در بازار ایران نیز حاضر شده، از طراحی سیال نسل قبل فاصله گرفته و به میزان بیشتری از خطوط صاف با زوایای شکسته و اشکال هندسی محافظه‌کارانه‌تر بهره برده تا بدین ترتیب بتواند مشتریان بیشتری از اقشار مختلف را به سوی خود جلب سازد که البته تا حدودی نیز این کار در آن زمان منطقی به نظر می‌رسید.

طراحی ظاهری هیوندای النترا

طراحی داخلی هیوندای النترا

شرکت خودروسازی هیوندای هرچقدر که سعی در متفاوت جلوه دادن ظاهر بیرونی النترا نسل پنجم داشته به همان میزان نیز تلاش کرده تا کابین این خودرو نسبت به گذشته متفاوت‌تر طراحی شود و بدین ترتیب سرنشینان از حضور در فضایی با طراحی مدرن و خلاقانه لذت بیشتری ببرند. البته به راحتی می‌توان رد پای طراحی داخلی سوناتا وای اف را در اینجا نیز مشاهده کرد.

طرح غربیلک فرمان و دریچه‌های تهویه در دو طرف نمایشگر داشبورد شباهت فراوانی به نمونه موجود در هیوندای سوناتا وای اف دارند. در برخی مدل‌ها مکان دریچه‌های تهویه کمی پایین‌تر قرار دارد. طرح کنسول میانی این خودرو به صورت خلاقانه و بدیع ترسیم شده و عرض نه‌چندان زیاد آن توجهات را به خود جلب می‌سازد. حالت سیلندری پنل کیلومتر شمار پشت فرمان نیز جلوه اسپرتی به منظره مقابل چشمان راننده بخشیده است.

متریال به خدمت گرفته شده در ساخت داشبورد و برخی قسمت‌های دیگر این خودرو از کیفیت چندان بالایی برخوردار نبوده و شاید نتواند انتظارات همه مشتریان از این سدان نسبتاً گران‌قیمت را برآورده سازند. همچنین فضای کابین هیوندای النترا جهت حضور ۴ سرنشین بزرگسال با قد متوسط مناسب به نظر می‌رسد؛ با این حال احتمال دارد افراد بلند قد به ویژه حین عبور خودرو از روی موانع با سرعت نسبتا زیاد، محدودیت‌هایی از ناحیه سر را تجربه کنند.

در مجموع طراحی داخلی هیوندای النترا نسل پنجم همچون نمای بیرونی این خودرو بسیار خلاقانه و مدرن صورت گرفته که حتی در مقایسه با طراحی‌های امروزی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و هنوز هم فراتر از زمان خود احساس می‌شود. ناگفته نماند که در فضای داخلی نسل ششم هیوندا النترا دیگر اثری از آن طراحی خلاقانه به چشم نمی‌خورد بلکه نوعی طراحی محافظه‌کارانه با استفاده از خطوط نه‌چندان سیال، زوایای شکسته و اشکال هندسی ساده ترسیم شده که در قیاس با نسل قبلی خود اصلا مدرن‌تر به نظر نمی‌رسد. با این وجود، شاید این سبک طراحی ساده با سلیقه شمار بیشتری از مشتریان همسو باشد.

 

طراحی داخلی هیوندای النترا 

آپشن ها و امکانات هیوندای النترا

هیوندای النترا در نسخه‌های مختلفی وارد بازار کشورمان شده که هرکدام می‌تواند از لحاظ آپشن‌ها با یکدیگر متفاوت باشند. به هر صورت نسخه فول آپشن هیوندای النترا نیوفیس از تجهیزات زیر بهره می‌برد: کروز کنترل، کنترل کشش و پایداری، مدیریت پایداری خودرو، سنسور پارک جلو و عقب، حسگر باران، حسگر فشار باد تایر، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، ترمز ضد قفل ABS، ترمز کمکی، دیلایت، اتولایت، چراغ‌های مه شکن در جلو و عقب، چراغ شوی، فرمان برقی چهار حالته با روکش چرم و دکمه‌های کنترل از نوع حساس به سرعت، سیستم صوتی با شش اسپیکر ۳۶۰ وات، نمایشگر لمسی ۷ اینچی، سامانه رهیاب، دوربین عقب، بلوتوث، USB، نمایشگر ۴.۲ اینچی صفحه کیلومتر، کیسه‌های هوای راننده و سرنشین جلو و پرده‌ای و جانبی، کمربند ایمنی پیش کشنده و محدودکننده، ورود و استارت بدون کلید، تهویه اتوماتیک دوگانه، دریچه تهویه هوای عقب، کول باکس، صندلی راننده برقی شش حالته + تنظیم برقی گودی کمر، صندلی سرنشین چهار حالته دستی، صندلی عقب تاشونده دو تکه، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی جلو، روکش صندلی چرمی، آینه وسط الکتروکرومیک، آینه‌های جانبی تاشونده برقی با گرمکن، سانروف، شیشه بالابر آنتی ترپ.

مشخصات فنی هیوندای النترا

هیوندای النترا نسل پنجم به یک پیشرانه ۴ سیلندر تنفس طبیعی ۱.۸ لیتری با قدرت ۱۴۷ اسب بخار و ۱۷۶ نیوتن متر گشتاور مجهز شده است. این میزان نیرو توسط یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به سوی چرخ‌های جلو روانه خواهد شد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ هیوندا النترا برابر با ۱۰.۵ ثانیه است. حداکثر سرعت این خودرو ۱۳۳۵ کیلوگرمی نیز به عدد ۲۰۳ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. مصرف سوخت ترکیبی هیوندای النترا نیز چیزی در حدود ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر عنوان شده است.

از طرف دیگر هیوندای النترا نسل ششم موجود در بازار ایران از یک پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی نیرویی برابر با ۱۵۳ اسب بخار قدرت و 1۹۵ نیوتن متر گشتاور دریافت می‌کند که در اثر آن شتاب این خودرو چیزی در حدود یک ثانیه سریع‌تر شده و بیشینه سرعت آن به رقم ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت رسیده است. مصرف سوخت هیوندای النترا ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نیز برابر ۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

مزایا و معایب Elantra

طراحی ظاهری جذاب، طراحی داخلی متفاوت و دلنشین، مصرف سوخت متعادل، امکانات رفاهی مناسب به ویژه در نسخه نیو فیس و عملکرد فنی قابل قبول از جمله نقاط قوت هیوندا النترا به شمار می‌آیند. از سوی دیگر مواردی همچون ردیف عقب نه چندان جادار را هم می‌توان به عنوان نقطه ضعف این محصول در نظر گرفت.

 

نمای کناری هیوندای النترا

 

وضعیت فروش هیوندای النترا در بازار ایران

همانطور که اشاره شد هیوندا النترا به ویژه در نسل پنجم خود و با مدل نیوفیس توانست مشتریان نسبتا زیادی را به سوی خود جلب سازد. از طرف دیگر حضور گسترده محصولات هیوندای در ایران سبب شده که خدمات پس از فروش این خودروها در نقاط مختلف کشور گسترده باشد و لوازم یدکی آنها به طور گسترده در دسترس مشتریان با انواع و اقسام کیفیت‌های مختلف قرار داشته باشد. بنابراین خریداران ایرانی با آسودگی خیال به سراغ محصولات هیوندای از جمله النترا رفته و استقبال نسبتا گسترده‌ای از این سدان خانوادگی جمع و جور به عمل آورده‌اند. با این تفاسیر باید اعلام کرد که وضعیت فروش هیوندا النترا نسل پنجم در بازار ایران نسبتا پر رونق بوده و شرایط گرمی را در میان خریداران و فروشندگان تجربه می‌کند.

هیوندا النترا، سه دهه طلوع مداوم

اگر برای یک بار هم که شده، یک فرد اهل کره را از نزدیک دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید که هر چه قدر هم سن او زیاد باشد، همچنان صورتی جوان دارد و سرحال‌تر از سن و سالی که دارد به نظر می‌رسد. هیوندای النترا هم درست شبیه هموطنانش است. دوام این خودرو باعث شده تا برای شش نسل متمادی شاهد نسل سازی این خودرو باشیم و در حال حاضر بیش از 20 هزار دستگاه از هیوندای النترا در ایران در حال رفت و آمد هستند. ایران نیز مانند یکی از کشورهای میزبان، بالاترین واردات نسل های هیوندای النترا را دارد. واردات این خودرو به ایران در انواع مدل‌هایش از سال 2017 شروع شد و در همین چند سال توانسته جایگاه خود را در بازار خودرو ایران پیدا کند.

در ادامه به بررسی نسل‌های هیوندا النترا خواهیم پرداخت.

نسل اول (1990) النترا، فریادی توانمند از چین شنیده می‌شود!

اولین گام هیوندا النترا، قوی برداشته شد. چین از دل هیوندای حرفی برای گفتن در میان دیگر سدان‌های زیبای جهان پیدا کرد. اکتبر 1990 سال تولید نسل اول النترا بود و بعد از گذشت 3 سال، درست در سال 1993 با اسم-کد J1، با ظاهری متفاوت و به عنوان یک فیس لیفت متوسط پا به عرصه گذاشت. گفتنی است که فروش این خودرو از سال 1991 در قاره سبز آغاز شد و به سرعت خود را جایگزین استالرهای اروپایی آن دوران در سراسر کشورهای اروپایی کرد. با این که در بسیاری از بازارهای خودرو این دوران، این خودرو برای مصرف کنندگان پیشنهاد نشد، النترا به یک رقیب سرسخت برای خودروهایی مانند فورد سیرا و اوپل وکترا تبدیل شده بود که البته از قیمت به صرفه‌تری برخوردار بود. نسل اول هیوندا النترا با بهره‌گیری از پلتفرم میتسوبیشی و موتور 1.6 لیتری خلق شد. طول و عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 4375، 1675 و 395 میلی متر بود و وزن خالص آن 1144 کیلوگرم بود. حداکثر سرعت این خودرو به 187 کیلومتر بر ساعت می‌رسید و به عنوان یک سدان شهری مناسب شناخته می‌شد.

 

نسل اول (1990) النترا

نسل دوم هیوندا النترا در کره جنوبی

این سدان زیبای نسل دوم هیوندا النترا در سال 1995 به عنوان یک استیشن به بازار خودرو جهانی معرفی شد. جالب این است که هیوندای النترا نسل دوم که با علامت اختصاری (J2/RD) شناخته شد نه در چین بلکه در کره جنوبی فروش خود را آغاز کرد. ناگفته نماند که نسل دوم النترا با نام هیوندای آوانته معروف بود. این سدان در بازارهای خودرو کشورهای اروپایی و همچنین اقیانوسیه به نام هیوندا النترا معرفی شده بود. این نسل از النترا با 4 موتور متفاوت به تولید انبوه برای تامین بازارهای جهانی رسید که هم سوخت گازوئیلی را در بر می‌گرفت و هم بنزین.

 

نسل دوم النترا

نسل سوم، XD ها در راه جهانی شدن

سال 2000 اتفاقات بسیاری را شامل می‌شد و جهان شاهد بسیاری از شگفتی‌ها بود. یکی از این شگفتی‌ها برای مخاطبان خودرو در جهان ورود نسل سوم هیوندای النترا بود. این هیوندا با چنان قدرتی وارد میدان شد که بلافاصله در سال 2001، شاهد نسخه‌های بومی سازی آمریکایی آن بودیم. تمام اجزای نسل سوم یا به عبارتی، مدل XD مملو از قدرت بودند، پنجره‌‎ها، درب‌ها، موتور و جلوبندی این خودرو با تمام قوا و دقت نسبت به نسل‌های پیشین خود ساخته شد. بسیاری از منتقدین و دلالان عمده بازار خودرو معتقد بودند که شرکت هیوندا با تولید نسل سوم نشان داده است که نه تنها طراحان حرفه‌ای را در خود جا داده است بلکه مخترعانی هم در چنته دارد که نشان می‌دهد با کمک آن‌ها در سال‌های آتی می‌تواند رقابتی سهمگین را با سدان‌های دیگر در برندهای مختلف به راه بیاندازد. اما کار بیش از این ادامه پیدا کرد، تا جایی که فیس لیفت نسل سوم در سال 2004 میلادی دستخوش تغییرات بسیاری شد و ما شاهد مدل XD2 با چراغ‌های بندی و چراغ‌های جلو متفاوت و به روزتر بودیم. این تغییرات حتی تا طراحی داخلی آن نیز پیش رفت به طوری که جلوبندی و حتی دسته دنده نسل سوم نیز تغییر کرد. چراغ‌های مه شکن، روکش صندلی چرم تریم و سیستم صوتی آکوستیک از دیگر امکاناتی بود که رفته رفته تا سال 2004 به النترا نسل سوم اضافه شد.

 

نسل سوم النترا

نسل چهارم، HD در نمایشگاه اتو شو نیویورک 2006

نسل چهارم هیوندا النترا برای اولین بار در سال 2006 در نمایشگاه اتو شو نیویورک رونمایی شد. این نسل در این نمایشگاه که از اعتبار بین المللی برخوردار است به عنوان محبوب‌ترین سدان سال 2007 معرفی شد. مدل HD نیز از مدل‌های النترا است که به اسم هیوندای آوانته باز هم به دست کره جنوبی به فروش رسید. موتورهای 1.6 و بتا 2 لیتری در این مدل نسل چهارمی به کار رفته است.یکی از ویژگی‌های نسل چهارم که در بازار خودرو برای بسیاری قابل توجه است، اقتصادی بودن آن است. مصرف سوخت النترا نسبت خودروهای هم نسل خود بسیار به صرف بوده است. شاهد این مسئله، استفاده مداوم این خودرو حتی در 2020 است. علاوه بر تمام موارد نام برده در مورد نسل چهارم، باید این نکته را هم خاطر نشان کرد که این نسل از هیوندای النترا دارای گواهی ایمنی (IIHS) است.

 

نسل چهارم النترا

نسل پنجم، النترا MD و UD در 2010

نسل پنجم هیوندا النترا باز هم با نام آوانته وارد بازار سدان‌های پرطرفدار جهانی در سال 2010 شد. این نسل بر خلاف نسل‌های قبل، این بار در کانادا به فروش انبوه رسید و اصلا می‌توان خاستگاه نسل پنجم را کانادا دانست. جعبه دنده 6 سرعته یکی از قسمت‌های به روز رسانی شده این نسل است. موتور 1.6 لیتری در این خودرو به کار رفته است. جالب توجه است که مدل‌های MD و UD در کشورهای خاورمیانه بسیار پر طرفدار از نسل‌های قبل هیوندای النترا بوده است. یکی از شگفتی‌های نسل پنجم این است که توانست الهام بخش طراحی و تولید سوناتا بوده است. بازار خودرو کره جنوبی نیز در سال 2010 از رکورد زنی فروش النترا خبر داد.

 

نسل پنجم النترا

کوپه ها در میانه راه

حد فاصل سال‌های 2010 تا 2015 میلادی، در سال‌های 2013 و 2014، مدل کوپه JK از هیوندا النترا طراحی و تولید شد. گفتنی است که این کوپه بر اساس سدان‌های پنج نسل قبل ساخته شده است. ویژگی متمایز کننده این کوپه با سدان‌های النترا بدنه جنگنده آن است. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی بوسان در سال 2012 میلادی رونمایی شد. جعبه دنده 6 سرعته تا موتور 2 لیتری یکی از قدرتمندترین کوپه‌های هم نسل خودش به حساب می‌آید. ناگفته نماند که کوپه النترا در سال 2014 از خط تولید شرکت هیوندا خارج شد.

 

نسل ششم النترا

نسل ششم، بازگشت به خاستگاه

نسل ششم هیوندا النترا در میعادگاه خودش یعنی کره جنوبی در سال 2015 متولد شد. مدل AD، سدانی بود که شرکت هیوندا آن را مستحق شمرده شدن به عنوان نسل ششم النترا دانست. ویژگی اصلی مدل AD ارگونومی آن است، از دماغه تا آخرین قسمت عقب این خودرو به نحوی طراحی شده است که هیچ مانعی را برای عبور هوا در زمان حرکت ایجاد نمی‌کند. حضور کوپه النترا بهانه‌ای شد تا به چهره جنگنده نسل ششم بیش‌تر فکر شود. شاید این سوال پیش کشیده شود که هیوندا النترا نسل ششم تنها در سال 2015 میلادی تولید شده است؟ مدل AD پا بر جا است اما در سال‌های 2016 و 2020، مدل‌های جدیدی از این نسل به بازار راه پیدا کرد. بدون این که از قوت پلتفرم النترا کم شود، نسل ششم با چهره‌ای اقتصادی‌تر و جمع و جورتر به عنوان یک محصول بکر وارد بازار خودرو جهانی شد.

 

 

(به روز رسانی شده در تاریخ 1399/10/01)

نویسنده: حسین باباپور- احسان والیان