تویوتا کرولا ۲۰۱۹

تویوتا کرولا

بررسی اجمالی تویوتا کرولا ۲۰۱۹

تویوتا کرولا از جمله مدل‌هایی از برند تویوتا است که از ابتدای طراحی، تولید و عرضه آن به بازار، سر و صدای زیادی نه تنها در ژاپن، بلکه در ایران داشت.

این مدل خودرو یکی از پرفروش‌ترین محصولات شرکت تویوتای ژاپن است. چرا که میزان فروش این خودرو نمایانگر محبوبیت آن میان مشتریان این شرکت است.

شرکت تویوتا از سال ۱۹۶۶ تاکنون ۱۱ نسل از کرولا را روانه بازار کرده است و یکی از موفق‌ترین آن ها کرولا مدل سال ۲۰۱۳ بوده است.

آمار فروش این محصول نشان می‌دهد، تویوتا در سال ۲۰۱۳ چیزی حدود ۴۰ میلیون دستگاه کرولا را به فروش رسانده و در آن سال مقام پرفروش‌ترین خودرو جهان را در دست گرفته است.

اما محبوبیت تویوتا کرولا در کشور ما نیز از سایر کشورها کمتر نبوده و شرکت ایرتویا توانسته آمار فروش مطلوبی از این مدل بدست آورد.

محصولات این کمپانی، هر ساله به دلیل ویژگی مهم مقاوم‌ بودن‌شان در لیست پرفروش‌ترین خودروهای جهان قرار می‌گیرند. همچنین شاسی‌بلندهای این شرکت، پرچم‌دار پیمودن مسیرهای آفرود هستند و تویوتا، مفتخر به تولید خودرو اسپورت نام‌داری همچون سوپرا در جهان است.

یکی از محصولات پرافتخار و محبوب شرکت Toyota که از سال 1966 تاکنون در صدر لیست پرفروش‌ترین خودروهای جهان قرار دارد، یک سدان جمع و جور شهری به نام این مدل خودرو است.

تا این لحظه دوازده نسل از این سدان دوست داشتنی به بازار عرضه شده است که طبق اخبار منتشر شده، نسل سیزدهم آن نیز در سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد.

اخبار و مقالات مربوط به تویوتا کرولا ۲۰۱۹